חזון העמותה

להביא לידי שינוי חברתי וכלכלי במעמד הנשים בארץ באמצעות מתן סיוע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית, על ידי פיתוח עסקים זעירים. העמותה תקדם שינויי חקיקה, הרחבת מדיניות ציבורית תומכת ופיתוח מודלים מגוונים כמענה למגוון אוכלוסיות נשים, כל זאת מתוך גישה פמיניסטית ומתן עדיפות לנשים מקבוצות פגיעות בחברה הישראלית.

הועד המנהל

העמותה להעצמה כלכלית לנשים

רוני תמרי

יו"ר שותפה

חברת ועד משנת 2011

פעילה בעמותה להעצמה כלכלית לנשים במגוון תפקידים כחברת ועד ויו"ר.
יועצת בכירה בתעשיית ההיי-טק בתחום אג'ייל (Lean/Agile). בעבר עסקה בפיתוח תוכנה וניהול פיתוח תוכנה בישראל ובארה"ב, במגוון חברות החל מסטארט-אפ ועד חברות בינלאומיות מובילות, ובמגוון תפקידים. בתפקידה כמאמנת אג'ייל, מלווה ארגונים במסע לשינוי חשיבה ואופן עבודה על מנת לשפר את אפקטיביות הארגון.

בוגרת תואר ראשון בהנדסת תוכנה ותואר שני במנהל עסקים מהטכניון, בוגרת קורס אימון אישי ועסקי.

"אני מאמינה ביכולתן של נשים ללמוד ולצמוח, ורוצה לעזור להן לעזור לעצמן לפרוח."  

צרו קשר 

לני מילוא

יו"ר שותפה

חברת ועד משנת 2016

לאחר פרק משמעותי של 27 שנות שירות בצה"ל, בתפקידה האחרון שימשה בתפקיד הממונה על פניות הציבור בצה"ל ובעברה שימשה במגוון של תפקידים בכירים בתחום משאבי האנוש בהובלה של אנשים ותהליכים אסטרטגיים ורוחביים. כיום משמשת מנהלת פורום דב לאוטמן למדיניות החינוך ובנוסף לתפקידה משמשת מנחה של קבוצות הורים ותלמידים הכנה לצה"ל ולשירות משמעותי מטעם משרד הביטחון.

בעלת תואר שני M.H.A במנהל מערכות הבריאות מאוניברסיטת בן גוריון ותואר ראשון, B.A. בחינוך, מגמת מנהל החינוך ולימודים כלליים מאוניברסיטת חיפה.

בוגרת תוכנית לפיתוח מנהיגות חינוכית, מכון מנדל ירושלים, ובוגרת קורס הנחיית קבוצות.

"הצטרפתי לועד העמותה להעצמה כלכלית לנשים כדי לשתף פעולה ולתרום עם קבוצת נשים נפלאה".

"אני מאמינה בשותפויות ובחיבורים ושהכל אפשרי!
מאמינה בכוח שיש לנשים כאשר הן משתפות ביניהן פעולה. נשים שמחזקות זו את זו ותומכות זו בזו תוכלנה לעמוד בכל אתגר. השפעתן ועוצמתן תהיה משמעותית להן ולחברה. התובנה שלי היא כי יש לנו את הזכות לתרום ולהיתרם, לתת ולקחת."

נעמי פיינר

חברת ועד משנת 2014

נעמי יועצת לחברות ולקרנות פילנטרופיות בנושאי השקעה חברתית בעמותות בישראל. 
בעבר שימשה בתפקידי ניהול שונים, ביניהם כמנהלת צפון-מזרח ארה"ב של ארגון Ashoka’s Youth Venture. בסוף שנות ה-90 ייסדה וניהלה במשותף את חברת Pets ‘N People שפיתחה ושיווקה מוצרים חדשניים, מבוססי טכנולוגיה לשוק חיות המחמד. נעמי החלה את חייה המקצועיים כעורכת דין עם התמחות בדיני חברות.

בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוני' העברית בירושלים ותואר MBA מביה"ס לניהול ב- UCLA.

מייסא בלוט שמשום

חברת ועד משנת 2018

רו"ח – חברת  תפרון בע"מ

 הבעלים של משרד מייסא בלוט-שמשום בנצרת שבעיקר נותן מענה ליזמים.  בעלת נסיון  מעל 12 שנים בתחום ראית חשבון והפייננס הגלובלי 

עבדה בעבר בחברות גלובליות כמו צ'ימנסקי בן שחר, ארנסט אנד  יאנג וחברת ריווליס איריגאשן בע"מ היא חברה במועצת המנהלים של ועדת ההיגוי של הוועד יהודי האמריקני

 "חברה במועצת המנהלים של "מסאר 

 "רו"ח חיצונית של עמותת "הגשמה 

מייסא הינה רואת חשבון מוסמכת ובעלת תואר ראשון  בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת חיפה וכעת לומדת שנה שנייה  EXECUTIVE MBA   מאוניברסיטת בנורת'וויסטירן קילוג ריקאנאטי תל-אביב

  

טלי כהן

חברת ועד משנת 2018

עורכת בתוכניות תחקירים המעלות על סדר היום נושאים חברתיים, כגון "המקור" עם רביב דרוקר, "המגזין" עם אושרת קוטלר, סרטים דוקומנטריים ותוכניות אקטואליה בערוצים 10 ו-2. עורכת בצוות הפיתוח של הסדרה "משפחה חורגת" – סדרה חברתית ששאפה לעזור לאנשים לנהל היטב תקציב משפחתי. בעלת תואר ראשון בקולנוע ובהיסטוריה של המזה"ת באוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות) ותואר שני עם תזה בקולנוע באוניברסיטת חיפה (בהצטיינות יתרה). עמיתה במרכז מנדל למנהיגות חברתית. אם לשלושה, מתגוררת בחיפה. 

שרון ברוך

חברת ועד משנת 2018

 מנהלת משאבי אנוש בחברת אלישרא/ אלביט 

פרשה מצה״ל לפני 3 שנים בדרגת סא״ל

במהלך שירותה הצבאי בצעה מגוון תפקידים בתחום משאבי אנוש, טיפול במשפחות הנפגעים וכן תפקידי פרט ורווחה

לאחר הפרישה עבדה כמנהלת משאבי אנוש ברשות מקומית וכמאמנת ומנחה דורשי עבודה במטרה להשתלב בשוק התעסוקה  

ועדת ביקורת

אלגרה יעקוב

חברת ועדת ביקורת משנת 2017

לאחר פרק משמעותי בתחומי החשבונאות וכוח אדם ברשת חינוך ארצית, עוברת לתחומים חדשים ומאתגרים.

בוגרת תואר ראשון B.A בעבודה סוציאלית, ותואר שני MBA-התמחות בניהול ארגונים ללא כוונות רווח מאוניברסיטת חיפה, בוגרת קורס הכשרת דירקטוריון, ליווי וייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים.

"מאמינה בכוחן ויכולתן של הנשים ליזום, להתפתח ולהוביל לשינויים משמעותיים בחייהן ולהשפיע על חיי החברה. ומאמינה בחשיבות שילובן בכל מוקדי הכוח של הכלכלה, ככלי להגדלת הצמיחה הכלכלית במשק, תוך דגש על מתן הזדמנויות שוות לכולן, עידוד יזמות נשית ועצמאות כלכלית, קידום שיוויון כלכלי-תעסוקתי ויצירת איזון מיגדרי בשוק העבודה".

סמר קודחא

חברת ועדת ביקורת משנת 2016

סמר קודחה היא עורכת דין פלסטינית ערבייה ישראלית, פמיניסטית, פעילה בתחום זכויות האדם, רוקדת ומאמנת מחול, ואם לשניים, בעלת תואר שני בזכויות אדם. כיום היא מנהלת את הקליניקה המשפטית לזכויות אדם בחברה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. לפני הצטרפותה לקליניקה זו, עבדה סמר כמנחה בקליניקה לפמיניזם משפטי בתכנית "חונכות לזכויות בשיתוף עם ארגון "איתך- מעכי" - עורכות דין למען צדק חברתי.

 

"אני סבורה שניתן להשיג שינוי וצדק חברתי לא רק באמצעות מערכת המשפט, אלא גם דרך שילוב כלים משפטיים עם כלים חברתיים ואקדמיים אחרים, אקטיביזם ופעילות שורשית, ואף אמנות ומחול, המשפיעים מעבר לחוק היבש ובתי המשפט".

תוכניות המשך

תכניות ההמשך לבעלות עסקים מיועדות לבוגרות תכניות "עסק משלך" ולבעלות עסקים.

מטרתן להעשיר ולהעמיק את הידע בנושאים הרלוונטיים לניהול עסק, לשיפור מיומנויות ולהקניית כלים ניהוליים ושיווקיים, במקביל ליצירת networking ביניהן, לשיתופי פעולה וללמידה הדדית.

עסק משלך

תכנית "עסק משלך" היא תוכנית הדגל של העמותה. תוכנית מקיפה ויסודית לנשים המעוניינות להקים עסק עצמאי כמקור פרנסה, או בעלות עסק עצמאי בתחילת הדרך.

התכנית כוללת מפגשים של הכשרה עסקית והעצמה אישית ופונה בעיקר לנשים מהפריפריה הכלכלית, חברתית והגיאוגרפית בישראל, במטרה לשחרר אותן מתלות כלכלית במוסדות וממצב של עוני.

לשתף פעולה
עם העמותה להעצמה כלכלית לנשים

 

לארגונים או רשויות המעוניינים לשתף פעולה עם
העמותה בהפעלת תכניותיה ברחבי הארץ
>>

לתרום ולהתנדב
בעמותה להעצמה כלכלית לנשים


לעזור לאלפי נשים להגשים את חלומן באמצעות

תרומה כספית או חונכות עסקית >>

הבוגרות שלנו
  400 תוכנית הופעלו במהלך 16 שנות פעילות העמותה להעצמה כלכלית
 כ-5,000 נשים קבלו כלים לפתיחת עסק עצמאי באמצעות תוכנית עסק משלך, ומתוכן אלפי נשים יצאו לעצמאות כלכלית. לקטלוג הבוגרות ולאינדקס העסקים לחצו...
קשר עם העמותה

העמותה להעצמה כלכלית לנשים
דרך יפו 119, ת.ד. 9148, חיפה 31091

טל' 04-8520027, פקס 04-8524941
eew@womensown.org.il

תרמו באמצעות

עיגול לטובה