top of page
העמותה להעצמה כלכלית לנשים
בוגרות התוכנית עסק משלך

חזון העמותה

להביא לידי שינוי חברתי וכלכלי במעמד הנשים בארץ באמצעות מתן סיוע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית, על ידי פיתוח עסקים זעירים. העמותה תקדם שינויי חקיקה, הרחבת מדיניות ציבורית תומכת ופיתוח מודלים מגוונים כמענה למגוון אוכלוסיות נשים, כל זאת מתוך גישה פמיניסטית ומתן עדיפות לנשים מקבוצות פגיעות בחברה הישראלית.

צרו קשר 

פנייתך התקבלה, צוות העמותה יחזור אלייך

עיגול לטובה

תרומה קטנה שינוי משמעותי

עמותה חברה בעיגול לטובה

העמותה להעצמה כלכלית משתתפת בפרוייקט עיגול לטובה

מה זה עיגול לטובה?

יוזמה פילנתרופית אשר שמה לעצמה כמטרה את עידוד תרבות התרומות בישראל ושיפור ההתנהלות של המגזר השלישי.

עיגול לטובה היא עמותה ללא כוונת רווח הפועלת לשיפור החברה הישראלית באמצעות מנגנון חכם המאפשר לכל אדם בישראל לתרום קצת ולהשיג הרבה. העמותה נוסדה בשנת 2008 ע"י אורני פטרושקה, יעקב בורק ויהושע אגסי במטרה לעשות שינוי במעגל התרומה הכספית למטרות חברתיות בישראל.

באמצעות הוראה קבועה ניתן לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי או את תלוש המשכורת החודשי, ואת ההפרש לתרום לעמותות הפועלות בתחום הקרוב ללב התורם. תרומה של אגורות ספורות יוצרת עוצמה חברתית והופכת את המציאות למציאות טובה יותר. כסף קטן משנה הרבה.

מי יכול לתרום באמצעות עיגול לטובה 

לנרשמים לשירות, ניתן למחזיקי כרטיס האשראי ישראכרט, אמריקן אקספרס, לאומי קארד, וויזה, יעוגלו העסקאות בכרטיס האשראי, וסכום העיגול יועבר לתרומה על פי בחירת התורם/ת. בכל פעם שמנוי/ה של השירות מבצע/ת רכישה באמצעות כרטיס האשראי, התשלום יעוגל לשקל הקרוב, וסכום העיגול הזעיר יתרם ללא כל טירחה למטרה הקרובה ללב התורם/ת.

קניות בכרטיס אשראי מתבצעות פעמים רבות בסכומים שאינם עגולים. עיגול לטובה מאפשרת לך לעגל את סכום הקנייה לשקל הקרוב ולתרום במלואן את האגורות שיעוגלו. לדוגמה: קנית ב- 78.60 ש"ח? – סכום הקנייה יעוגל ל- 79.00 ש"ח – תרמת 40 אגורות. התרומה שלך תועבר במלואה לעמותות לפי בחירתך האישית, מתוך מגוון רחב של אפשרויות.

מי מפקח על פעילות עיגול לטובה?

ועדה ציבורית, בראשות נשיא בית המשפט העליון השופט בדימוס מאיר שמגר, בחרה תחומים שונים להם ניתן לתרום, ועמותות ראויות בכל תחום. רק עמותות שנבחרו על ידי הוועדה הציבורית ועברו בהצלחה את מבחן "מידת השקיפות" של ארגון "מידות" מופיעות ברשימת העמותות הזכאיות, אשר תתעדכן מעת לעת. כך מובטח לתורם שכספו יגיע רק לארגונים המנוהלים כיאות.

 

לכמה ארגונים ניתן לתרום?

התורם/ת יכול/ה לבחור עד שלושה יעדי תרומה (תחומים או עמותות).

באמצעות הוראה חד-פעמית לחברת האשראי תוכל/י לתרום באופן קבוע תרומה של שקלים ספורים למטרה הקרובה ללבך.

 

תרומה קטנה - שינוי משמעותי

אם בכל רכישה בכרטיס אשראי כל אחד ממאות אלפי תורמים יתרום מספר אגורות, ניתן יהיה להניע שינוי חברתי משמעותי. תרומה למטרות ראויות, שיש לה בימים קשים אלה חשיבות כפולה ומכופלת, תשמש גם דחיפה לשיפור ההתנהלות של המגזר השלישי בישראל, שיחוייב לעמידה בקריטריונים של איכות ומינהל תקין כתנאי לקבלת כספי התרומות.

יוזמת עיגול לטובה הינה חלק מיוזמה בינלאומית בשם Round-up, אשר מתחילה את דרכה בישראל. עיגול לטובה מהווה מודל לעמותות דומות שיוקמו במדינות אחרות באמצעות Round-up העולמית.

כוחה של היוזמה ויכולתה להשפיע מותנים במספר האנשים שיצטרפו אליה ויבחרו לתרום.

שלבי ההצטרפות לעיגול לטובה:

1. עוברים לעמוד עיגול לטובה

     באמצעות הכפתור המצורף

 

2. בוחרים כרטיס אשראי

      ניתן להצטרף באמצעות ישראכרט, אמריקן אקספרס ולאומי קארד

3. בוחרים 3 יעדי תרומה

      שימו לב העמותה להעצמה כלכלית נמצאית תחת כפתור רווחה ותעסוקה

4. מאשרים את תנאי ההצטרפות

מתחילים לעגל לטובה

תוכנית העמותה להעצמה כלכלית עסק משלך

תוכניות המשך

תכניות ההמשך לבעלות עסקים מיועדות לבוגרות תכניות "עסק משלך" ולבעלות עסקים.

מטרתן להעשיר ולהעמיק את הידע בנושאים הרלוונטיים לניהול עסק, לשיפור מיומנויות ולהקניית כלים ניהוליים ושיווקיים, במקביל ליצירת networking ביניהן, לשיתופי פעולה וללמידה הדדית.

עסק משלך

תכנית "עסק משלך" היא תוכנית הדגל של העמותה. תוכנית מקיפה ויסודית לנשים המעוניינות להקים עסק עצמאי כמקור פרנסה, או בעלות עסק עצמאי בתחילת הדרך.

התכנית כוללת מפגשים של הכשרה עסקית והעצמה אישית ופונה בעיקר לנשים מהפריפריה הכלכלית, חברתית והגיאוגרפית בישראל, במטרה לשחרר אותן מתלות כלכלית במוסדות וממצב של עוני.

לשתף פעולה
עם העמותה להעצמה כלכלית לנשים

 

לארגונים או רשויות המעוניינים לשתף פעולה עם
העמותה בהפעלת תכניותיה ברחבי הארץ
>>

לתרום ולהתנדב
בעמותה להעצמה כלכלית לנשים


לעזור לאלפי נשים להגשים את חלומן באמצעות

תרומה כספית או חונכות עסקית >>

הבוגרות שלנו
  400 תוכנית הופעלו במהלך 16 שנות פעילות העמותה להעצמה כלכלית
 כ-5,000 נשים קבלו כלים לפתיחת עסק עצמאי באמצעות תוכנית עסק משלך, ומתוכן אלפי נשים יצאו לעצמאות כלכלית. לקטלוג הבוגרות ולאינדקס העסקים לחצו...
  400 תוכנית הופעלו במהלך 16 שנות פעילות העמותה להעצמה כלכלית
 כ-5,000 נשים קבלו כלים לפתיחת עסק עצמאי באמצעות תוכנית עסק משלך, ומתוכן אלפי נשים יצאו לעצמאות כלכלית. לקטלוג הבוגרות ולאינדקס העסקים לחצו...
קשר עם העמותה

העמותה להעצמה כלכלית לנשים
דרך יפו 119, ת.ד. 9148, חיפה 31091

טל' 04-8520027, פקס 04-8524941
eew@womensown.org.il

צרו קשר
bottom of page