top of page
סדנת העצמה לבוגרות עסק משלך
בוגרות עסק משלך

חזון העמותה

להביא לידי שינוי חברתי וכלכלי במעמד הנשים בארץ באמצעות מתן סיוע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית, על ידי פיתוח עסקים זעירים. העמותה תקדם שינויי חקיקה, הרחבת מדיניות ציבורית תומכת ופיתוח מודלים מגוונים כמענה למגוון אוכלוסיות נשים, כל זאת מתוך גישה פמיניסטית ומתן עדיפות לנשים מקבוצות פגיעות בחברה הישראלית.

צרו קשר 

פנייתך התקבלה, צוות העמותה יחזור אליך

אודות
העמותה להעצמה כלכלית לנשים

העמותה להעצמה כלכלית לנשים (ע"ר) פועלת מאז שנת 2000 לקידום אפשרותיהן הכלכליות והחברתיות של נשים באמצעות פיתוח יזמות עסקית. העמותה החלה את דרכה בשנת 1997 על ידי קבוצת נשים חיפאיות, פעילות בארגוני נשים ובעיקר בארגון "אישה לאישה".

העמותה הוקמה בשנת 2000 על ידי איילת אילני, רותי גור, פולה מילס, ד"ר חנה ספרן, נטלי רובין, ד"ר שרון הלוי וברכה זיו ז"ל.

המטרה שלנו

לקדם את אפשרויותיהן הכלכליות והחברתיות של נשים החיות בפגיעות לעוני, באמצעות פיתוח יזמות עסקית. 

ערכי העמותה להעצמה כלכלית לנשים

 

העצמת נשים

לתת תמיכה וכלים לצמיחה אישית במטרה להעצים נשים ולייצר עבורן הזדמנות שווה, מחוייבות לצדק מגדרי ומתן הזדמנות שוויונית לעצמאות כלכלית.

 

עצמאות כלכלית

לתת כלים מעשיים, להדריך ולהנחות בכדי לאפשר לנשים לצאת לעצמאות כלכלית באמצעות הקמה וניהול עסק עצמאי, להמשיך וללוות אותן.

 

חברה וקהילה

ליצור קהילה של נשים התומכות זו בזו בתהליך שינוי משמעותי בחייהן מתוך אחווה משותפת, לפעול תוך שותפות עם גופים בקהילה, כול זאת בכדי לקדם את הנשים בחברה הישראלית.

 

שינוי

לייצר שינוי אמיתי בחייהן של נשים, ע"י עידוד יזמות עסקית ומתן כלים אישיים ומקצועיים שתוצאתם היא עצמאות כלכלית. שינוי שכזה צפוי לשפר את מצבן הכלכלי, את ערכן העצמי וההכרה שלהן ושל החברה, ביכולות ובכישורים שלהן, בכל תחום.

האסטרטגיה המנחה אותנו - מיקרו יזמות

סיוע לנשים לפתוח עסקים זעירים (Microenterprises) משל עצמן, המתבססים על כישורים ויכולות המצויים בידיהן. אסטרטגיה זו מיושמת במדינות אחרות זה שלושים שנה ונחשבת כיום לאחת האסטרטגיות האפקטיביות ביותר למאבק בעוני. אסטרטגיית המיקרו-יזמות, פותחה לראשונה בתחילת שנות ה-70 בבנגלדש על ידי פרופ' מוחמד יונס, חתן פרס נובל לשלום, בשיתוף עם בנק ג'רימן. אסטרטגיה זו מהווה כלי חלופי ומשלים לשוק העבודה ומאפשרת לנשים להגיע לעצמאות כלכלית באמצעות העסקה עצמית. המוטיבציה של הנשים לפתיחת עסקים זעירים אינה נובעת לרוב מרצונן להיות בעלות עסקים אלא כתוצאה מהכרח הנובע ממצבן הכלכלי. פתיחת עסקים זעירים משפרת את רווחת הנשים וילדיהן, מעצימה את יכולתן להשתחרר ממעגל העוני ומעלה את ערכן העצמי ואת מעמדן בחברה.

אוכלוסיית היעד

העמותה ממקדת את מאמציה בנשים מהפריפריה הכלכלית, החברתית והגיאוגרפית בחברה הישראלית. מאז הקמתה השתתפו בתכוניותיה למעלה מ-5,000 נשים בכ-85 ישובים שונים ובסיועה קמו והתפתחו כ-1,700 עסקים. בשנות פעילותה, פיתחה העמותה כלים והתמחות לקידום פעילות יזמית של נשים מאוכלוסיות מגוונות בישראל, והפכה לגוף מוביל ומשפיע על המדיניות בתחום העצמת נשים וחינוך ליזמות נשים ולאוריינות כלכלית וזכתה להערכה רחבה משותפים, גופים ציבוריים וגופים בארץ ובעולם שחוקרים את פעילותה.

תחומי הפעילות שלנו

העמותה פועלת בארבעה ערוצים עיקריים המסייעים לנשים להקים ולנהל עסק משלהן:

  1. תכנית 'עסק משלך'

  2. הלוואות ללא ריבית להשקעה בעסק

  3. שירותים ותמיכה לבעלות עסקים

  4. פעילות לעידוד מדיניות וחקיקה בנושא יזמות

 

נשים ביום עיון של העמותה
2תמונת פתיחה לסרטון.jpg

יש לנו תוכנית בשבילךְ

תוכניות המשך

תכניות ההמשך לבעלות עסקים מיועדות לבוגרות תכניות "עסק משלך" ולבעלות עסקים. מטרתן להעשיר ולהעמיק את הידע בנושאים הרלוונטיים לניהול עסק, לשיפור מיומנויות ולהקניית כלים ניהוליים ושיווקיים, במקביל ליצירת Networking ביניהן, לשיתופי פעולה וללמידה הדדית.

עסק משלךְ

תכנית "עסק משלךְ" היא תכנית הדגל של העמותה. תכנית מקיפה ויסודית לנשים המעוניינות להקים עסק עצמאי כמקור פרנסה, או בעלות עסק עצמאי בתחילת הדרך.

התכנית כוללת מפגשים של הכשרה עסקית והעצמה אישית ופונה בעיקר לנשים מהפריפריה הכלכלית, החברתית והגיאוגרפית בישראל, במטרה לשחרר אותן מתלות כלכלית במוסדות וממצב של עוני.

לשתף פעולה
עם העמותה להעצמה כלכלית לנשים

 

לארגונים או רשויות המעוניינים לשתף פעולה עם
העמותה בהפעלת תכניותיה ברחבי הארץ
>>

לתרום ולהתנדב
בעמותה להעצמה כלכלית לנשים


לעזור לאלפי נשים להגשים את חלומן באמצעות

תרומה כספית או חונכות עסקית >>

הבוגרות שלנו
  400 תוכנית הופעלו במהלך 16 שנות פעילות העמותה להעצמה כלכלית
 כ-5,000 נשים קיבלו כלים לפתיחת עסק עצמאי באמצעות תכנית עסק משלך, ומתוכן אלפי נשים יצאו לעצמאות כלכלית. לקטלוג הבוגרות ולאינדקס העסקים לחצו...
bottom of page