top of page
הדר לאתר HEADER.jpg
חזון העמותה להעצמה כלכלית לנשים

חזון העמותה

להביא לידי שינוי חברתי וכלכלי במעמד הנשים בארץ באמצעות מתן סיוע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית, על ידי פיתוח עסקים זעירים. העמותה תקדם שינויי חקיקה, הרחבת מדיניות ציבורית תומכת ופיתוח מודלים מגוונים כמענה למגוון אוכלוסיות נשים, כל זאת מתוך גישה פמיניסטית ומתן עדיפות לנשים מקבוצות פגיעות בחברה הישראלית.

צרו קשר 

פנייתך התקבלה, צוות העמותה יחזור אלייך

הועד המנהל

העמותה להעצמה כלכלית לנשים

לני מילוא

יו"ר 

חברת ועד משנת 2016

לאחר פרק משמעותי של 27 שנות שירות בצה"ל, בתפקידה האחרון שימשה בתפקיד הממונה על פניות הציבור בצה"ל ובעברה שימשה במגוון של תפקידים בכירים בתחום משאבי האנוש בהובלה של אנשים ותהליכים אסטרטגיים ורוחביים. כיום משמשת מנהלת פורום דב לאוטמן למדיניות החינוך ובנוסף לתפקידה משמשת מנחה של קבוצות הורים ותלמידים הכנה לצה"ל ולשירות משמעותי מטעם משרד הביטחון.

בעלת תואר שני M.H.A במנהל מערכות הבריאות מאוניברסיטת בן גוריון ותואר ראשון, B.A. בחינוך, מגמת מנהל החינוך ולימודים כלליים מאוניברסיטת חיפה.

בוגרת תוכנית לפיתוח מנהיגות חינוכית, מכון מנדל ירושלים, ובוגרת קורס הנחיית קבוצות.

"הצטרפתי לועד העמותה להעצמה כלכלית לנשים כדי לשתף פעולה ולתרום עם קבוצת נשים נפלאה".

"אני מאמינה בשותפויות ובחיבורים ושהכל אפשרי!
מאמינה בכוח שיש לנשים כאשר הן משתפות ביניהן פעולה. נשים שמחזקות זו את זו ותומכות זו בזו תוכלנה לעמוד בכל אתגר. השפעתן ועוצמתן תהיה משמעותית להן ולחברה. התובנה שלי היא כי יש לנו את הזכות לתרום ולהיתרם, לתת ולקחת."

לני מילוא, חברת הועד המנהל של העמותה להעצמה כלכלית לנשים

עו"ד ענבר קידר-ברוך

חברת ועד משנת 2020

בוגרת תואר שני במשפטים, פרשה מהפרקליטות הצבאית בדרגת סגן אלוף, לאחר שמילאה תפקידים בכירים, וביניהם; פרקליטת חיל הים ופיקוד העורף, ומפקדת ביה"ס למשפט צבאי.

לאחר פרישתה מהפרקליטות הצבאית, הינה שותפה מייסדת במשרד עו"ד פוגץ' קידר-ברוך המתמחה בייצוג נפגעי עבירות. מייצגת חיילים באופן פרטי, ובמסגרת שירות מילואים - ייסדה את תחום הייעוץ המשפטי ומשמשת כיועצת משפטית במרכז מהו"ת, מרכז התמודדות ותמיכה בצה"ל, המעניק סיוע לחיילות/ים נפגעי עבירות מין ואלימות במשפחה.

בנתה סדנאות ומעבירה הרצאות בנושא עבירות מין בקטינים ורואה שליחות בהעברתן לבני נוער, הורים ולסגל החינוכי.

עוסקת בפעילות התנדבותית בקהילה, וכן חברת וועדת ביקורת בעמותת "פנ"ם חדשות" (פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות) במסגרתה מעבירה סדנאות בבתי ספר תיכונים בנושא מיגור השחיתות השלטונית. 

 

"אני מאמינה בכוחן של נשים לפעול, להשפיע, לפרוץ כל תקרה ולהגשים כל מטרה ! בהתמדה, רצינות ונחישות  - אין דבר שלא ניתן להשגה !"

ענבר קידר-ברוך.jpg

מייסא בלוט שמשום

חברת ועד משנת 2018

רו"ח – חברת  תפרון בע"מ

 הבעלים של משרד מייסא בלוט-שמשום בנצרת שבעיקר נותן מענה ליזמים.  בעלת נסיון  מעל 12 שנים בתחום ראית חשבון והפייננס הגלובלי 

עבדה בעבר בחברות גלובליות כמו צ'ימנסקי בן שחר, ארנסט אנד  יאנג וחברת ריווליס איריגאשן בע"מ היא חברה במועצת המנהלים של ועדת ההיגוי של הוועד יהודי האמריקני

 "חברה במועצת המנהלים של "מסאר 

 "רו"ח חיצונית של עמותת "הגשמה 

מייסא הינה רואת חשבון מוסמכת ובעלת תואר ראשון  בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת חיפה וכעת לומדת שנה שנייה  EXECUTIVE MBA   מאוניברסיטת בנורת'וויסטירן קילוג ריקאנאטי תל-אביב

  

יעל שלח מונושוב, חברת הועד המנהל של העמותה להעצמה כלכלית לנשים

שרון ברוך

חברת ועד משנת 2018

 מנהלת משאבי אנוש בחברת אלישרא/ אלביט 

פרשה מצה״ל לפני 3 שנים בדרגת סא״ל

במהלך שירותה הצבאי בצעה מגוון תפקידים בתחום משאבי אנוש, טיפול במשפחות הנפגעים וכן תפקידי פרט ורווחה

לאחר הפרישה עבדה כמנהלת משאבי אנוש ברשות מקומית וכמאמנת ומנחה דורשי עבודה במטרה להשתלב בשוק התעסוקה.  

יעל נבט, חברת הועד המנהל של העמותה להעצמה כלכלית לנשים

אמילי וינקלר

חברת ועד משנת 2023

בעלת תואר שני בניהול עסקים (MBA), ופוסט-מוסמך בניהול ארגונים ללא מטרת רווח, וכיום היא נמצאת בתהליך לימודיה לקבלת תואר דוקטור בפיתוח ודיפלמטיה קיימותית. אמילי היא יזמית אימפקט ומומחית בתחום הקיימות. היא המייסדת והמנכ"לית של LINK - סטודיו לסטארטאפים המשלבים רווח עם מטרה, ומקדמים עסקים כדי ליצור שינויים סביבתיים וחברתיים עמוקים ברחבי העולם. הישגיה של אמילי הביאו לה להיכרה כדמות בולטת בתעשייה וכמרצה משפיעה, המעוררת את הקהל העולמי ליצור השפעה חיובית בכל מה שאנו עושים. 

"אני מאמינה שבכל אשה יש את הכוח לשנות את העולם, וכאשר מעצימים אותה, היא לא רק משנה את חייה אלא גם את אלה שמסביבה, שוברת מחסומים ומשפרת את העתיד של כולנו." 

אמילי וינקלר ניילסון.png

נעה קוטוק

חברת ועד משנת 2023

בעלת תואר שני במנהל עסקים MBA עם התמחות ביזמות וניהול עסקים קטנים, ו-BA  עם התמחות במימון והשקעות, שניהם מ Zicklin School of Business  בניו יורק.
נעה היא מנהלת שיווק בכירה בעלת נסיון של כ-15 שנים במגוון תעשיות ובעולמות ההייטק ומכהנת כיום כמנהלת השיווק של חברת StoreDot, סטארט אפ בתחום הרכבים החשמליים. לפני כן היתה סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי בסטארטאפ בתחום הפיננסי ולפני כן, כמנהלת השיווק של
חברה גלובלית בתחום התקשורת האופטית.

 

אני מאמינה שצירוף קולות שונים ומגוונים לשולחן קבלת ההחלטות מועיל לכל הצדדים ותורם לחדשנות, להתפתחות ולאיזון. אני מאמינה ביכולתו של הפרט להשפיע ובחשיבותה של האופטימיות בעשייה בתחומים השונים. 

נעה קוטוק.jpg

ועדת ביקורת

אלגרה יעקוב

חברת ועדת ביקורת משנת 2017

לאחר פרק משמעותי בתחומי החשבונאות וכוח אדם ברשת חינוך ארצית, עוברת לתחומים חדשים ומאתגרים.

בוגרת תואר ראשון B.A בעבודה סוציאלית, ותואר שני MBA-התמחות בניהול ארגונים ללא כוונות רווח מאוניברסיטת חיפה, בוגרת קורס הכשרת דירקטוריון, ליווי וייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים.

"מאמינה בכוחן ויכולתן של הנשים ליזום, להתפתח ולהוביל לשינויים משמעותיים בחייהן ולהשפיע על חיי החברה. ומאמינה בחשיבות שילובן בכל מוקדי הכוח של הכלכלה, ככלי להגדלת הצמיחה הכלכלית במשק, תוך דגש על מתן הזדמנויות שוות לכולן, עידוד יזמות נשית ועצמאות כלכלית, קידום שיוויון כלכלי-תעסוקתי ויצירת איזון מיגדרי בשוק העבודה".

נעמי פיינר, חברת הועד המנהל של העמותה להעצמה כלכלית לנשים

סמר קודחא

חברת ועדת ביקורת משנת 2016

סמר קודחה היא עורכת דין פלסטינית ערבייה ישראלית, פמיניסטית, פעילה בתחום זכויות האדם, רוקדת ומאמנת מחול, ואם לשניים, בעלת תואר שני בזכויות אדם. כיום היא מנהלת את הקליניקה המשפטית לזכויות אדם בחברה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. לפני הצטרפותה לקליניקה זו, עבדה סמר כמנחה בקליניקה לפמיניזם משפטי בתכנית "חונכות לזכויות בשיתוף עם ארגון "איתך- מעכי" - עורכות דין למען צדק חברתי.

 

"אני סבורה שניתן להשיג שינוי וצדק חברתי לא רק באמצעות מערכת המשפט, אלא גם דרך שילוב כלים משפטיים עם כלים חברתיים ואקדמיים אחרים, אקטיביזם ופעילות שורשית, ואף אמנות ומחול, המשפיעים מעבר לחוק היבש ובתי המשפט".

נעמי פיינר, חברת הועד המנהל של העמותה להעצמה כלכלית לנשים
קורסים בעמותה להעצמה כלכלית עסק משלך
2תמונת פתיחה לסרטון.jpg

יש לנו תוכנית בשבילךְ

תוכניות המשך

תכניות ההמשך לבעלות עסקים מיועדות לבוגרות תכניות "עסק משלך" ולבעלות עסקים.

מטרתן להעשיר ולהעמיק את הידע בנושאים הרלוונטיים לניהול עסק, לשיפור מיומנויות ולהקניית כלים ניהוליים ושיווקיים, במקביל ליצירת networking ביניהן, לשיתופי פעולה וללמידה הדדית.

עסק משלךְ

תכנית "עסק משלך" היא תוכנית הדגל של העמותה. תוכנית מקיפה ויסודית לנשים המעוניינות להקים עסק עצמאי כמקור פרנסה, או בעלות עסק עצמאי בתחילת הדרך.

התכנית כוללת מפגשים של הכשרה עסקית והעצמה אישית ופונה בעיקר לנשים מהפריפריה הכלכלית, חברתית והגיאוגרפית בישראל, במטרה לשחרר אותן מתלות כלכלית במוסדות וממצב של עוני.

לשתף פעולה
עם העמותה להעצמה כלכלית לנשים

 

לארגונים או רשויות המעוניינים לשתף פעולה עם
העמותה בהפעלת תכניותיה ברחבי הארץ
>>

לתרום ולהתנדב
בעמותה להעצמה כלכלית לנשים


לעזור לאלפי נשים להגשים את חלומן באמצעות

תרומה כספית או חונכות עסקית >>

הבוגרות שלנו
  400 תוכנית הופעלו במהלך 16 שנות פעילות העמותה להעצמה כלכלית
 כ-5,000 נשים קבלו כלים לפתיחת עסק עצמאי באמצעות תוכנית עסק משלך, ומתוכן אלפי נשים יצאו לעצמאות כלכלית. לקטלוג הבוגרות ולאינדקס העסקים לחצו...
bottom of page